CALTA 2018-2019
 teams listed alphabetically (
summer contact)
   division number / captain
      in '17-'18 season
DIVISION 1
1 CIT Citadel (Cindy Spake)   1 / Pam Witt
2 LEG Legend Oaks (Lisa Mauch)   1 / Su MacAdam
3 LTP1 LTP 1 (Donna Shoaf)   1 / Donna Shoaf
4 LTP2 LTP 2 (Becky Williamson)   1 / Becky Williamson
5 MAY Maybank (Lynda Leffler)   1 / Pamela Doggett
6 MPR Mt. Pleasant Rec (Zal Maharaj)   1 / Zal Maharaj
7 SBK Seabrook (Janet Faig)   2 / Janet Faig (part of team)
8 STA1 St. Andrews 1 (Keaton Mims)   1 / Keaton Mims
9 STA2 St. Andrews 2 (Jacquie Dye)   1 / Diana Cignavitch
Coordinator: Donna Shoaf
 
DIVISION 2
1 CTC Farmfield (Kimberly Faust)  2 / Kimberly Faust
2 DAN Daniel Island (Tamra Measure)  3 / Tamra Measure
3 DNW Dunes West (Theresa Stanton)  1 / Jeri Drouillard
4 FCC1 Family Circle 1 (Angela Geraci)  1 / Angela Geraci (LTP) & 2 / Chris Brown
5 FCC2 Family Circle 2 (Erin Grimm)  3 / Erin Grimm
6 MAY Maybank (Monica Goldstein)   2 / Monica Goldstein
7 MPR1 Mt. Pleasant Rec 1 (Becky Zetrouer)   2 / Becky Zetrouer
8 MPR2 Mt. Pleasant Rec 2 (Helen Bagwell)   2 / Helen Bagwell
9 MPR3 Mt. Pleasant Rec 3 (Beth McManus)   2 / Beth McManus
10 SNF Snee Farm (Penny Kiggans)   2 / Penny Kiggans
 Coordinator: Theresa Stanton
DIVISION 3
1 CCC Country Club (Heather Coleman)   2 / Heather Coleman
2 CTC Farmfield (Judy Dosher)   2 / Judy Dosher
3 DAN Daniel Island (Marilyn Mauriello)   4 / Marilyn Mauriello
4 DNW Dunes West (Denise Lauer)   2 / Denise Lauer
5 DTP Doty Park (Reanna Johnson)   3 / Reanna Johnson
6 FCC Family Circle (Kathleen Ricciardi)   2 / Chris Brown
7 PKW Park West (Susan Cummings)   2 / Susan Cummings
8 PNF Pine Forest (Pascale Bortolin)   2 / Pascale Bortolin
9 SBK Seabrook (Terry Cherry)   2 / Janet Faig (part of team)
10 WLD Wild Dunes (Maggie Tully)   2 & 3 / Karen Farrell & Maggie Tully
 Coordinator: Natalie Baker
DIVISION 4
1 CCC Country Club (Joy Yonce)   4 / Joy Yonce
2 FCC Family Circle (Amira Cranor)   4 / Amira Cranor
3 ION I'On Club (Antonia Fokas)   3 / Joan Zaleskie
4 KWH Kiawah (Carole Davie)   3 / Carole Davie
5 LTP LTP (Amy Etheridge)   3 / Amy Etheridge
6 MAY Maybank (Andrea Weinstein)   3 / Andrea Weinstein
7 MPR Mt. Pleasant Rec (Trish Richardson)   4 / Trish Richardson
8 SBK Seabrook (Charlotte Willis)   4 / Mary Allen
9 SNF Snee Farm (Alison Shor)   3 / Alison Shor
10 WLD Wild Dunes (Linda von Grotthuss)   4 / Linda von Grotthuss
Coordinator: Judy Dosher 
DIVISION 5
1 CTC Farmfield (Bett Myrick)  4 / Bett Myrick
2 FCC Family Circle (Cheryl Bolek)  4/ Cheryl Bolek
3 HAM Hamlin Plantation (Ana Bautista)     new team
4 LEG Legend Oaks (Lisa Diedrick)  4 / Lisa Diedrick
5 MAY1 Maybank 1 (Regina Anderson)  4 / Pam Trudeau
6 MAY2 Maybank 2 (Summer Smith)  5 / Kelli Ransone (new team)
7 MPR Mt. Pleasant Rec (Roberta Gilman)  5 / Roberta Gilman
8 SBK Seabrook (Barbara Pollock, Karen Petrucelli)  5 - Jeannie Knowles
9 SNF Snee Farm (Amy Kelly)  5 / Amy Kelly
 Coordinator: Denise Lauer
 
DIVISION 6
1 CTC1 Farmfield 1 (Dort Maastricht)  4 / Dort Maastricht
2 CTC2 Farmfield 2 (Peggy Levinson)  5 / Peggy Levinson
3 CTC3 Farmfield 3 (Martine Friedman)  5 / Lisa Cobe
4 DAN Daniel Island (Louise Pool)  5 / Louise Pool
5 DNW Dunes West (Toni Peterson)  5 / Toni Peterson
6 FCC Family Circle (Holly Stenger)  5 / Holly Stenger
7 MAY Maybank (Allison Cordle)  5 / Kelli Ransone
8 PNF Pine Forest (Gloria Odom)  5 / Gloria Odom
9 STA St. Andrews  (Ann Rodgers)  4 / Ann Rodgers
Coordinator: Louise Pool